Telsiz Tedavi
Şeffaf Plakla Ortodontik Tedavi Nedir?

Normal şartlarda dişlerin yanlış konumlanması nedeniyle çarpışık bir görünümün giderilmesi için diş teli tercih edilmektedir. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte dişlerin düzgün bir şekilde konumlanması için ortodontik tedavi yöntemleri arasında yer alan şeffaf plaklar hem görünümünüzün etkilenmemesini hem de dişlerinizin sağlıklı bir şekilde düzelmesini sağlayacaktır.

Şeffaf plaklar, hastanın kendi takıp çıkartabileceği bir yapıya sahiptir. Hastanın dişlerinin şekline göre yapılacak olan şeffaf plaklar, gün içinde kullanımı rahat ve kolay, rahatsız etmeyen bir yapıya sahiptir.

Invisalign’ı incele →

Diş Teli Ve Şeffaf Plaka Farkları Nelerdir?

Diş telleri, hastanın dişlerine metal ya da şeffaf bir diş telinin geçirilmesi ve düzenli olarak kontrollere gidilerek değişimin yapılması gereken tedavi yöntemleridir. Aynı zamanda şeffaf plaktan daha uzun süren bu tedavi yönteminde, diş telinin görünme ve dişin yapısına göre rahatsız etme olasılığı daha yüksektir. Şeffaf plaklar diş teline göre rahatsız etmez, görünmez ve daha hızlı bir tedavi için uygundur.

Bursa ortodontist uzmanlarımız tarafından dişinizin ve ağız yapınızın özelliklerine göre yapıla şeffaf plakalar, ağız içi ve ağız dışı röntgenlerle dijital bir ölçüm yapılarak tasarlanacaktır. Bu süreçten sonra kullanıma hemen başlayabileceğiniz şeffaf plaklar, gün içinde çıkartıp takabileceğiniz yapıya sahiptir.

Şeffaf Plaklar Kaç Yaş İçin Uygundur?

Her yaş için uygun olan şeffaf plaklar, çocuk, genç ve erişkin bireyler için kullanımı gayet kolay ve kusursuzdur. Dişlerin konumunun düzelmesi için kullanılan şeffaf yapısıyla görünmez ve çocuklarınızın severek kullanmasına neden olur. Dişlerin hareket etmesi ve sıkılaşması için güç uygulayan şeffaf plaklar, dişlerin kısa zamanda düzelmesini sağlar ve estetik bir günüme sahip olmanıza neden olur.

Bursa’da yer alan Bursa Ortodontist kliniğimiz, dişlerinizin dijital ortamda ölçümünü yaparak, ağız ve diş yapınıza göre şeffaf plaklar üreterek rahat bir şekilde kullanım imkanı tanıyacaktır. Diş telsiz tedavi yöntemlerinden de yararlanabileceğiniz kliniğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi Kontrol Sıklığı Ne Aralıktadır?

Şeffaf plakların değişimi ve kontrolü diş tellerine oranla daha kolaydır. Günde 20 saat takılması gereken şeffaf plaklar, tedavide düzenli uygulandığı zaman daha kısa zamanda dişlerin düzelmesini sağlayacak tedavilerimiz arasında yer almaktadır. Bursa ortodontist uzmanımızla şeffaf plaklar ile ilgili görüşebilir, muayene için randevu alabilirsiniz.